وزير صنعت، معدن و تجارت در پیامی ۱۶ آذر سالروز جنبش دانشجویی و روز دانشجو را گرامي داشت.

MohammadShariatmadari.ir - محمد شريعتمداري : شانزدهم آذر يادآور جنبش استبداد ستيزي دانشجويي سرزمين ايران عزيز است، كه بر همه دانشجويان ، اساتيد و دانشگاهيان گرامي باد.

کد مطلب: 

92014709

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد، وزير صنعت، معدن و تجارت در پیامی ۱۶ آذر سالروز جنبش دانشجویی و روز دانشجو را گرامي داشت.
 
متن پيام:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
((يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَالَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ))
 
شانزدهم آذر يادآور جنبش استبداد ستيزي دانشجويي سرزمين ايران عزيز است، كه بر همه دانشجويان ، اساتيد و دانشگاهيان گرامي باد.
 
پيروزي انقلاب اسلامي مرهون قيام ضد استبدادي و ضد استكباري دانشجويان و تداوم انقلاب و ارزش هاي آن نيز مرهون بيداري و آگاهي سياسي و اجتماعي آنان ميباشد.
 
بي ترديد ايران كشوري غني و سرشار از منابع خدادادي است كه در سايه ي مجاهدت هاي علمي دانشجويان و دانشگاهيان ، توان و شايستگي بهره برداري از اين نعمات الهي محقق مي گردد.
 
ارتباط منسجم مراكز توليد و بنگاه هاي اقتصادي با دانشگاه ها ، مراكز علمي و تحقيقاتي و تقويت روابط با دانشجويان از آغاز تحصيل در دانشگاه تا فراغت از تحصيل در مدارج كارشناسي و يا عالي تر از واجبات و الويت هاي انكار ناپذير است كه توجه به آن ضامن رشد و تعالي اقتصاد كشورمان خواهد بود.
 
توجه به ارتقاء آگاهي هاي سياسي و اجتماعي دانشجويان و فراهم نمودن زمينه هاي رشد علمي آنان از يك سو و از سوي ديگر تأمين نيازهاي مادي و معيشتي در دوران تحصيل آنان ميبايست از الويت هاي دولت تدبير و اميد باشد.
 
اينجانب ضمن آرزوي علو درجات براي شهداي اين روز و همه ي دانشجويان شهيد راه انقلاب اسلامي از خداوند متعال مسألت دارم كه نسل جوان و دانشجويان اين مرز و بوم در سايه ي آگاهي هاي سياسي ، اجتماعي و مجاهدت هاي خستگي ناپذير علمي به عالي ترين درجات ارتقاء يافته و در سطح بين المللي همواره به عنوان يك نمونه ي درخشان بتوان از افتخارات آنان ياد كرد.
 
محمد شريعتمداري
١٦ آذر ١٣٩٦

نظر دهید