محمد شريعتمداري در مراسم تحویل ٢٠٠ دستگاه خودرو تجاری توسط سایپا دیزل
در زمینه ایمنی خودروها من در کنار سازمان ملی استاندارد هستم.

MohammadShariatmadari.ir - ‏‎‏مراسم تحویل ۲۰۰دستگاه خودروی تجاری توسط گروه سایپا با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت در راستای اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای

کد مطلب: 

92014744

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد، ‏‎‏وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم تحویل ٢٠٠ دستگاه خودرو تجاری توسط سایپا دیزل مطرح كرد:

امروز به صورت نمادین ۲۰۰ دستگاه خودرو را از مجموعه ۲۰۰ هزار دستگاه طرح نوسازی حمل و نقل عمومی  را که در یه سال باید اجرا شود، در اختیار رانندگان قرار می دهیم.
 
تا پایان سال حدود ۱۶ هزار دستگاه کامیون و کشنده تولید و تحویل رانندگان قرار خواهیم داد.
 
در راستای طرح نوسازی حمل و نقل عمومی هر ساله ۷۰ هزار دستگاه را باید تولید و  تحویل رانندگان بدهیم.
 
در طرح نوسازی ناوگان درون شهری ۸۵ درصد منابع را در اختیار شهرداری ها قرار داده بودیم.
 
در دولت یازدهم برای نخستین بار  آلاینده سازها و سهم آنها از آلودگی کلانشهرها و ذرات معلق مورد محاسبه قراررگرفت ، در آن بررسی ها مشخص شد  ۲۷ درصد از مجموعه آلاینده سازهای متحرک متعلق به خودروهای فرسوده است‌.
 
طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با تاکید و حمایت و پیگیری رییس جمهور به پیش رفت، ورود وزارت نفت و بانکهای عامل به این طرح و تصویب مصوبات لازم با این پیگیری ها محقق شد.
 
ورود قطعات منفصله مورد نیاز  خودروها در طرح نوسازی ناوگان تا پایان خردادماه و حداکثر تا تیرماه انجام شود.
 
۹۶.۷ درصد از تعهدات ساخت و تولید خودروی امسال کشور که یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو بوده است، انجام شده است.
 
شرط اول در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی رعایت استانداردهای لازم است، عمق بخشیدن به ساخت تولید در داخل کشور( به عنوان هدف مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در این طرح) بدون استاندارد سازی فاجعه است.
 
ایمنی سرلوحه استانداردهای ما است، در قدم بعدی آلایندگی و سایر استانداردها از جمله مصرف سوخت کمتر قرار دارند، به تدریج باید استانداردها را پاس کرد.
 
در زمینه ایمنی خودروها من در کنار سازمان ملی استاندارد هستم.
 

نظر دهید