در نشست نمایندگان مجلس با وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت مطرح شد :
نیاز به کمک مجلس برای نوسازی و بازسازی صنایع / لزوم حذف مالیات بر ارزش افزوده نهاده های کاغذ و خدمات چاپ و تولید

MohammadShariatmadari.ir - در نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیر صنعت ، معدن و تجارت معاونین وی به ایراد سخن در زمینه اقدامات و برنامه های حمایتی تولید ملی و مشکلات بر سر راه تولید پرداختند.

کد مطلب: 

92014762

 

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد،  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت : برای سرمایه گذاری و نوسازی و بازسازی صنایع کوچک به کمک مجلس نیازداریم .

صادق نجفی افزود: در نظر داریم 31 هزارو 500 واحد را طی 4 سال نوسازی و بازسازی کنیم .

وی افزود : برای واحدهایی که با ظرفیت پایین فعالیت می کنند وبازار هم دارند در نظر داریم تسهیلاتی را پرداخت کنیم.

نجفی ادامه داد : کارورزی برای مهارت آموزی در برنامه این سازمان است و 40 هزار واحد را هم اکنون در سراسر کشور شناسایی کردیم که با بودجه وزارت کار کارورزان آموزش یک ساله ببینند و در حدود 300 هزارتومان هم کمک مالی به آنها تعلق می گیرد.

لزوم حذف مالیات بر ارزش افزوده نهاده های کاغذ و خدمات چاپ و تولید

در ادامه این نشست معاون امور اقتصادی و بازرگانی خواستار حذف مالیات بر ارزش افزوده نهاده های کاغذ شد

حسن یونس سینکی افزود : با توجه به اینکه واردات انواع کاغذ چاپ و تحریر از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معافند مجلس می تواند این معافیت را به نهاده های تولید کاغذ و مواد اولیه هم اختصاص دهد.

وی ادامه داد : محصولات فرهنگی معاف ازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند اما خدمات چاپ و تولید مشمول هستند و در نتیجه فرآیند ناقص است حذف مالیات بر ارزش افزوده برای انواع خدمات چاپ و لیتو گرافی وچاپ و صحافی و .. هم تعلق گیرد.

سینکی تصریح کرد : ازمجلس تقاضا دارم مالیات شرکتهایی که در طرحهای توسعه ای افزایش تولید صادرات گرا و ایجاد اشتغال با اختصاص بخشی از سود سالانه که درمجمع سالانه تصویب می شود را حذف کنند.

با حمایت مجلس ذخایر فلزی دو برابر شد 

در نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت و معاونین وی معاون امور معادن و صنایع معدنی از دوبرابر شدن ذخایر فلزی خبر داد.

جعقر سرقینی افزود : با کمک کمیسیون صنایع و معادن طرح پهنه ها به نیمه رسیده و ذخایر فلزی دو برابر قبل شده که نتیجه کمک و حمایت کمیسیون است .

وی تاکید کرد : با حمایت کمیسیون صنایع و کمیته معدنی ، صادرات بخش معدن و صنایع معدنی رشد کرد و واردات کم شد این در حالی است که در سال 91 تراز تجاری بخش معدن و صنایع معدنی منفی یک میلیارد دلار بود ، 6.5 میلیارد دلار واردات و 5.5 میلیارد دلار صادرات ، امروز 4 میلیارد دلار تراز تجاری مثبت است .

سرقینی با در خواست از کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت : با کمک این کمیسیون می توان به معادن زغال سنگ کمک کرد تا ایده پرداخت 50 هزار تومان یارانه به ازای هر تن زغال سنگ به نتیجه برسد.

وی افزود : جمعا 75 میلیارد دلار در سال این عدد برآورد می شود که ازمحل حقوق دولتی معادن می توان امسال یک هزار میلیارد دلارتخصیص داد.

نظر دهید