وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبري:
مخالف انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز نیستم/ اسامی در اختیار بانک مرکزی قرار دارد

MohammadShariatmadari.ir - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : مخالف انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی نیستم.

کد مطلب: 

92014794

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد به نقل از شاتا، در حالی که هنوز دقایقی از این اظهارات محمد شریعتمداری در نشست خبری با خبرنگاران نگذشته بود که برخی رسانه ها با تحریف سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت و انتشار تیتر و خبرهایی مخالف مضمون صحبت های محمد شریعتمداری سعی در القای معنای مخالف صحبت های وی داشتند.

گفتنی است محمد شریعتمداری در نشست خبری با خبرنگاران گفت: مخالفتی با انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی ندارم ، اما باید توجه داشت صرف ثبت سفارش به معنای واردات کالا با ارز 4200 تومانی نیست.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی مسوؤلیت تخصیص ارز و تأمین آن را برای فعالان اقتصادی بر عهده دارد افزود: فرآیند ترخیص و تأمین ارز و ترخیص کالا در بانک مرکزی و گمرک انجام می شود.

شریعتمداری همچنین یادآور شد: اسامی دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی در اختیار بانک مرکزی قرار دارد و من به هیچ وجه مخالف اطلاع رسانی به مردم در خصوص نوع کالاهای وارداتی و منابع ارزی تأمین شده برای آن‌ها نیستم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا زمانیکه تقاضای واردات در مسیر اجرایی منجر به تأمین ارز در شبکه بانکی نشود، نمی توان از واردکننده انتظار واردات کالایی را داشت. فلذا آنچه که مورد تأکید دولت محترم برای اطلاع رسانی است به اقلام وارداتی بر می گردد که از طریق شبکه بانکی تامین ارز شده باشد.

بدیهی است مستندات این سخنان موجود است و وزارت صنعت، معدن و تجارت حق پیگیری قضایی برای عاملان انتشار این اخبار کذب و تحریف شده را برای خود قایل است.

نظر دهید