مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
اعلام اسامی کلیه شرکت های وارد کننده خودرو به بانک مرکزی / همه تعرفه های مربوط به کلیه خودروهای سواری (با کد ۸ رقمی) به بانک مرکزی اعلام شد

MohammadShariatmadari.ir - پس از انتشار اخباری مبنی بر اعلام نشدن اسامی شرکت های وارد کننده خودرو مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: اسامی شرکت های وارد کننده خودرو برای اعلام میزان ارز تامین شده برای آنها به بانک مرکزی اعلام شده است.

کد مطلب: 

92014801

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خرد، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

اسامی شرکت های وارد کننده خودرو برای اعلام میزان ارز تامین شده برای آنها به بانک مرکزی اعلام شده است.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اعلام نشدن اسامی شرکت های وارد کننده خودرو مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: 

همه تعرفه های مربوط به کلیه خودروهای سواری (با کد ۸ رقمی) که برای هر مورد شامل ذکر نام شرکت وارد کننده برای اعلام میزان ارز تامین شده برای واردات آن خودرو به بانک مرکزی اعلام شده است تا به استحضار همه هموطنان برسد.

لازم به یادآوری است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت جز ثبت سفارش براى واردات كالا ، فرآیند دیگری انجام نمي شود ومراحل تخصيص و سپس تامين ارز براى متقاضيان واردات در بانك مركزى جمهورى اسلامى انجام مي شود و اطلاعات  ارزی در اختيار آن دستگاه است.

همان طور که وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت هم اعلام کردند، بار دیگر تاکید می شود این وزارتخانه با انتشار همه اطلاعات تامين ارز ٤٢٠٠ تومانى موافق است.

ليست كالاهاى اساسى مورد نياز عامه مردم بنا به دستور رييس جمهور محترم ودر روز جمعه مورخ هشتم تير ماه در اختيار رياست كل محترم بانك مركزى قرار گرفت وايشان با اجازه رياست محترم جمهورى اقدام به انتشار آن كردند.

بانك مركزى براى انتشار كامل اسامى دريافت كنندگان ارز ٤٢٠٠ تومانى نيازى به نظر و مجوز اين وزارتخانه ندارد

و در اولین فهرست مورد درخواست بانک مرکزی شماره تعرفه کالاهای مورد نیاز و ضروری مردم را به بانک اعلام نمود تا ارز تخصیصی و تامین شده برای واردات را اعلام نماید.

از سویی دیگر تعرفه های مربوط به کالاهای دارویی و تجهیزات بیمارستانی نیز در بانک اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موجود و از طریق آن قابل پیگیری است.

 

 

نظر دهید