تسریع توسعه صنعتی غرب استان سمنان با افتتاح 4 طرح و پروژه صنعتی با حضور وزیر صمت

MohammadShariatmadari.ir - همزمان با ششمین روز از هفته دولت ، محمد شریعتمداری وزیر صنعت ، معدن وتجارت چهار طرح و پروژه صنعتی استان سمنان را با حضور تولیدگران ، مقامات و مسولان محلی افتتاح کرد.

کد مطلب: 

92014882

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني "خرد"، محمد شریعتمداری در این سفر یک روزه پنج بازدید را در برنامه داشت که بهره برداری از شرکت‌های تولیدی الیاف ، شیمیایی و خودروسازی در زمره آن‌ها بود. نشست با کارآفرینان، صنعتگران و صاحبان صنایع استان نیز از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت طی دیدار با صنعتگران استان سمنان از نزدیک در جریان مشکلات صاحبان صنایع و کارآفرینان این استان قرار گرفت.

 

افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی گرمسار

شریعتمداری با حضور در شهرستان گرمسار ، ضمن بهره برداری از گمرک منطقه ویژه اقتصادی گرمسار و بازدید از زیر ساخت های این منطقه ویژه اقتصادی در جمع فعالان اقتصادی وصنعتگران به افتتاح چند طرح صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها در راستای تسریع توسعه در غرب استان به بهره برداری رسیده که نمونه آن گمرک منطقه اقتصادی گرمسار است.

وی تصریح کرد: این منطقه به واسطه نزدیکی به تهران و استقرار صنایع مهم در آن، اهمیت بسزایی در توسعه صنعتی دارد و یکی از ظرفیت‌های بی نظیر برای رونق اقتصادی در کشور محسوب می‌شود که دولت برای آن تا امروز ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرده که با اتصال به راه آهن اینچه برون توان صادراتی آن تا چین افزایش می یابد.

 

رونمایی از خط تولید خودروهای محصولات MG

افتتاح خط تولید خودروهای MGنیز از جمله برنامه های یک روزه شریعتمداری به این استان صنعتی بود ، وزیر صنعت معدن و تجارت در این مراسم، خودروسازان خصوصی را پیشگام مقابله با تحریم ها توصیف کرد و گفت: امروز شاهد آغاز به کار خط تولید یک محصول جدید در صنایع اتومبیل سازی هستیم و این مسأله نشان می دهد با توان بخش خصوصی می توان از تحریم ها عبور کرد.

لازم به ذکراست ، این مجموعه تولیدی با سرمایه گذاری بیش از 1125میلیارد ریال ظرفیت تولید سالانه یکصد هزار دستگاه خودروی سواری رده B را دارد و زمینه اشتغال برای ۱۷۵نفر را فراهم کرده است.

 

بهره برداری از دو واحد صنعتی با سرمایه گذا ری بالغ بر 440میلیارد ریال

وزیر صنعت ، معدن تجارت همچنین درادامه سفر به این استان ، واحد تولیدی مهربان الیاف واقع در شهرک صنعتی فجر گرمسار را با ظرفیت تولید 34 هزار تن انواع گونی پلی پروپیلن و سرمایه گذاری 170میلیارد ریال را به بهره برداری رساند. این واحد تولیدی در زمینی به زیربنای 4 هزار و 600 متر مربع احداث شده است.

افتتاح طرح توسعه شرکت شیمیایی کلران در سمنان با ظرفیت تولید سالانه 15هزار تن کلرور کلسیم و 16800 تن سود سوزآور مایع و با سرمایه‌گذاری حدود 270 میلیارد ریال از دیگر برنامه های وزیر صمت به مناسبت هفته دولت در استان سمنان بود .

این شرکت محصولاتی مانند سود سوزآور جامد ، سود سوزآور مایع، کلروکلسیم، اسید کلریدریک و انواع کلر را تولید می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با حضور در شرکت عقاب افشان تولیدکننده اتوبوس های درون و بین شهری، سهم این واحد تولیدی را در اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری کشور ارزیابی کرد .

نقش این واحد صنعتی در ارزش سرمایه گذاری طرح در سال های اول و دوم، میزان اشتغال و روش تامین منابع ابرطرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از دیگر موارد مورد بررسی در این نشست بود.

گفتنی است ، سفر یک روزه وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان سمنان با افتتاح مرکز خدمات فناوری و کسب وکار شهرک صنعتی بزرگ سمنان و بازدید از فرایند تولید واحد صنعتی تولیدکننده تجهیزات پزشکی پایان یافت.

نظر دهید