دیدار چند ساعته وزیر صنعت ، معدن و تجارت با صاحبان صنایع ، تولید کنندگان و تجار

MohammadShariatmadari.ir - وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت ظهر امروز طی بازدید از میز خدمت این وزارتخانه از نزدیک شنوای مشکلات تولید کنندگان ، وارد کنندگان ، صادر کنندگان و فعالان و تجار بخش خصوصی بود .

کد مطلب: 

92014883

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني "خرد"، محمد شریعتمداری در این نشست چند ساعته شخصا مشکلات مراجعین را به صورت حضوری پیگیری و با حضور معاونین و مدیران کل مربوط دستورات لازم را برای حل مشکلات آنها صادر کرد .

 

میز خدمت یکی از مواد منشور حقوق شهروندی است و تاکنون در سطح وزارت صنعت ، معدن و تجارت و دستگاه های تابعه 83 عنوان «کلان خدمت» و در مجموع 153 عنوان «شناسه خدمت» در حوزه دولتی ثبت و اخذ شده است.

 

از جمله خدماتی که در وزارتخانه برای آنها شناسه خدمت تعریف شده می توان به اطلاع رسانی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت، بازرسی و نظارت فنی معادن، نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، بررسی و تعیین اولویت استفاده از تسهیلات خارجی (فاینانس)، تمدید، اصلاح یا لغو پروانه ها، صدور پروانه بهره برداری معادن، صدور کارت های بازرگانی، صدور معافیت گمرکی ماشین آلات و غیره اشاره کرد که در قالب 20 خدمت مربوط به ستاد وزارتخانه و 43 کد شناسه تعریف شده و برای بهره مندی از این خدمات، نیازی به حضور فیزیکی افراد نیست

 

گفتنی است حدود 70 درصد مراجعات به حوزه معاونت های صنعتی و معدنی است که بیشتر شامل ثبت سفارش کالاها و تخصیص ارز است

 

نظر دهید