شریعتمداری در شورای معاونین سازمان تامین‌ اجتماعی :
آنچه به داد مردم می رسد نظام جامع تامین‌اجتماعی است

MohammadShariatmadari.ir - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در سازمان تأمین اجتماعی پس از بازدید از دیتا سنتر و آشنایی با خدمات الکترونیک این سازمان در جلسه شورای معاونین این سازمان برنامه ها و نقطه نظرات خود را تشریح کرد .

کد مطلب: 

92014907

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني "خرد"، به نقل از سازمان تأمین اجتماعی محمدشریعتمداری گفت : اکثر کشورها، در مقاطعی از تاریخ ‌شان بحران‌های سیاسی و اقتصادی و فراز و فرودهای اقتصادی را تجربه کرده و می‌کنند. در مواقعی که متغیرهای اقتصادی دچار مشکل می‌شوند، آنچه به داد مردم می‌رسد و کشورها را نجات می‌دهد، نظام جامع تامین‌اجتماعی است.

 

وی افزود : دستگاه‌های متعددی در کشور ما نسبت به حمایت‌های اجتماعی و  بیمه‌های اجتماعی مسئولیت دارند در این زمینه خدمات ارائه می‌کنند و سیاست‌گذاری آنها هم در یک جای واحد انجام نمی‌شود و کنترل و نظارت کارامدی هم وجود ندارد. زیان این وضعیت را مردم می‌بینند. ما باید حتما تلاش کنیم در مسیر اصلاح این وضعیت گام برداریم .

 

وزیرتعاون ،کارورفاه اجتماعی افزود : سه‌جانبه‌گرایی به معنای عینی و واقعی آن و متضمن مشارکت موثر شرکای اجتماعی باید محقق شود. باید شرایطی فراهم کنیم که سازمان با یک نگاه سه‌جانبه‌گرایانه اداره شود.

 

وی تصریح کرد : داشتن اختلاف سلیقه و آرای مختلف کارشناسی، نشانه قوت یک سازمان است اما منتقد و مخالف، می‌تواند دلایل مخالفت خود را تا زمانی که تصمیمی اتخاذ نشده اعلام  کند اما همین که متاثر از خرد جمعی سازمان، تصمیمی اتخاذ شد، همه باید در کنار هم باشیم

 

شریعتمداری اضافه کرد : در مجامع تصمیم ‌گیری سازمان باید همه حرف‌ها زده شود و همه صداها شنیده شود، صحبت‌های کارشناسی باید گفته‌ شود، ولی در نهایت باید تصمیم‌گیری شود و وقتی تصمیمی گرفته شد، کلیت سازمان باید به شکل یکپارچه از آن دفاع کند .

 

وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی اظهار کرد : در مقطعی 18 قانون خلق‌الساعه تصویب شده و تعهداتی برای سازمان ایجاد کرده است و حاصل آن هم برهم خوردن تعادل و توازن منابع و مصارف  سازمان است. حاصل آن تصمیم‌گیری‌های بدون پشتوانه، مشکلات فعلی سازمان تامین‌اجتماعی است. تا جایی که مربوط به ماست، نباید بگذاریم این اتفاق دوباره بیفتد

 

وی اصلاحات پارامتریک را یکی از مهم‌ترین کارهایی دانست که در سازمان تامین‌اجتماعی باید انجام بدهد وافزود :  البته سطح تصمیم‌گیری در این زمینه گاه بالاتر از سطح سازمان است و باید همه قوا پشت این تصمیم‌گیری‌ها و اصلاحات باشند.

 

شریعتمداری خاطرنشان کرد : موضوع واگذاری حق بیمه سهم درمان سازمان به حساب خزانه، تصمیمی است که حتی اگر مستند به برخی مشکلات مثل تاخیر در پرداخت به مراکز درمانی بوده باشد، به نظر من، قابل بررسی و رسیدگی مجدد است.

 

 

نظر دهید