شریعتمداری در آیین بزرگداشت نخستین سالگرد شهدای سانچی شرکت کرد
هیچ اقدامی جایگزین این ضایعه بزرگ نخواهد شد / یک میلیون و 217 هزار دلار دیه بابت سانچی پرداخت شد

MohammadShariatmadari.ir - آیین بزرگداشت نخستین سالگرد شهدای حادثه کشتی سانچی عصر پنجشنبه با حضور خانواده های معظم شهدا و جمعی از مقامات لشگری و کشوری و برخی از نمایندگان کشورهای خارجی در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد.

کد مطلب: 

92014944

 

محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در حاشیه آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهدای سانچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این مبلغ به خانواده هایی که تشریفات قانونی مربوط به حصر وراثت را طی کرده و پرونده تشکیل داده اند، پرداخت شده است.

 

وی همچنین از پرداخت 340 هزار دلار غرامت به فرزندان این شهدا خبر داد.

 

شریعتمداری با ابراز تسلیت به خانواده های شهدای سانچی گفت: هیچ اقدامی جایگزین این ضایعه بزرگ نخواهد شد اما بابت سال های خدمتی که این شهدا داشته اند تمام کادر کشتی بیمه هستند و از ابتدای حادثه تلاش شده حداقل امکانات در توان شرکت ملی نفتکش در اختیار خانواده های آنان قرار گیرد. 

 

شریعتمداری همچنین از پرداخت 50 تا 60میلیون تومان به عنوان مستمری به هر یک از خانواده های شهدای سانچی خبر داد و گفت: در حوزه استخدام فرزندان شهدا نیز همه اینها به کار گرفته خواهند شد. 

 

وی در این پیوند توضیح داد: خانواده هایی که اقدام کرده بوند کارها در دست انجام است که در این میان 9 خانواده ها مراجعه نکرده بودند که از آنها تقاضا شد، مراجعه کنند. 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در دادگاه هنگ هنگ اصل موضوع تصادف کشتی ایرانی و چینی مطرح شده که مراحل توسط وکلا و شرکت نفتکش ایران پیگیری می شود. 

 

وی در عین حال از اخذ مبالغی بابت بیمه از سوی شرکت های بیمه برای کشتی سانچی خبر داد و گفت: بیمه های بین المللی خسارت خود را (در ارتباط با آلودگی دریایی و امداد و نجات در دریاها طبق کنوانسیون های بین المللی) پرداخت کرده اند. 

 

شریعتمداری درباره تاثیر تحریم ها بر پیگیری مساله سانچی هم گفت: تا جایی که اطلاع دارم در حوزه پرداخت بیمه مشکل خاصی وجود ندارد. 

 

وی در عین حال تصریح کرد که روند رسیدگی به موضوع سانچی با توجه به شدت و آمار تلفات بالای سانحه نشان می دهد که امکان شناسایی مقصر وجود ندارد و یا پایین است. 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با این وجود، موضوع در هنگ هنگ مطرح است و با انجام بررسی ها در آینده مشخص خواهد شد که تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است. 

 

وی با سخت خواندن تشخیص مقصر حادثه گفت: اگر بتوانیم تعیین کنیم که تقصیر با چه کسی بوده است خود یک امتیاز است اما شاید امکان پذیر نباشد. 

 

به گزارش ایرنا، نخستین آیین یادبود قربانیان سانحه کشتی سانچی عصر امروز در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد.
شانزدهم دی ماه پارسال نفتکش تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران به نام «سانچی» که با محموله میعانات گازی به سفارش شرکت «هانوا توتال» کره جنوبی عازم این کشور بود، در 158 مایلی سواحل شرقی چین با یک کشتی فله‌بر چینی برخورد کرد.

 

در پی این حادثه 32 سرنشین این نفتکش جان باختند که پیکر سه نفر به کشور بازگشت اما 29 نفر دیگر به دریا سپرده شدند.

نظر دهید