با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ دکتر سید میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد

MohammadShariatmadari.ir - شریعتمداری : با برنامه ریزی صحیح و در یک همکاری سازنده با ارکان صندوق و با تکیه بر قانون مداری، شفافیت، جوانگرایی، انتخاب شایستگان و فساد ستیزی را فراهم کنید.

کد مطلب: 

92014952

 
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد، دکتر میعادصالحی متولد ۱۳۶۱، دانش آموخته دکتری از دانشگاه صنعتی شریف ، عضو بنیاد ملی نخبگان و از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت است. صالحی که دارای سوابق علمی تجارب مدیریتی و سوابق درخشان نخبگانی است با پیشنهاد مورخ  ۹۷/۱۲/۲۶ هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه و حکم وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده است. 
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حکم خود به  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور تاکید کرد : صندوق بازنشستگی کشوری که ذخیره و پس انداز طولانی مدت جمع کثیر بازنشستگان عزیز کشور ماست بایستی به جایگاه واقعی خود در پایداری و عدم نیاز به استفاده از بودجه عمومی و ارائه خدمات شایسته و عزتمند به بازنشستگان عزیز  برگردد.
 
شریعتمداری همچنین در این حکم تصریح کرد : این مهم پس از اتکال به خداوند متعال با برنامه ریزی صحیح و در یک همکاری سازنده با ارکان صندوق و با تکیه بر قانون مداری، شفافیت، جوانگرایی، انتخاب شایستگان و سعی و تلاش مجاهدانه و نیز نظارت از نزدیک و مستمر امور، فساد ستیزی و توجه به مصالح و منافع بازنشستگان در ظرف زمانی در دوره تصدی این دولت خدمتگزار مقدور و میسور خواهد بود.
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین یادآورشد : در جهت تحقق این هدف اقدام راهبردی خروج از بنگاه داری اقتصادی میراث واگذاری شرکت های دولتی بجای بدهی های گذشته دولت به صندوق و یا ناشی از تصمیمات  مدیران سابق مهمترین برنامه شما تعیین می شود تا در طی سال جاری با تبدیل حوزه اقتصادی صندوق از یک نظام بنگاهداری اقتصادی به نظامی برای مدیریت کار آمد پرتفوئی سودده ومناسب از سهام آن را تحقق بخشید، بگونه ای که در پایان سال، صندوق بازنشستگی کشوری متکفل اداره هیچ بنگاهی مگر بنا به ضرورت و به  تشخیص ارکان صندوق نباشد، اصلاح ساختار مدیریتی تو در توی غیر ضرور، جلوگیری از پرداخت های نامتعارف و هرگونه اسراف و خواسته ی خرجی مورد تاکید است.
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خاتمه این حکم گفت : رضایت جامعه بازنشستگان عزیز که خدمات به آنها به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی مصداق روشن وفا است و کلیه کارکنان دولت خدمتگزار آینده خود را در سرنوشت آنان ملاحظه میکنند مهمترین ماموریت جنابعالی است که انشالله موجب رضای خداوند متعال است.
 
 لازم به ذکر است صالحی  پیش از این به عنوان مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این وزارتخانه مسئولیت داشته است.
 
از سوابق صالحی می توان به قائم مقامی هولدینگ صنایع معدنی صندوق بازنشستگی کشوری،  عضو هیئت موسس و هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، عضو هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، سرپرست طرحهای صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت،  مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در امور نخبگان و استعدادهای برتر، عضو و دبیر کمیسیون نخبگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو کمیته استعداد درخشان وزار ت علوم و عضو کمیته نگارش سندراهبردی کشور در امور نخبگان و عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.
 
همچنین رتبه اول نهمین جشنواره خوارزمی در بخش پژوهش های کاربردی و رتبه سوم چهاردهمین جشنواره خوارزمی در بخش پژوهش های توسعه ای ، دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکترا در سال ١٣٩٠، رتبه دوم مسابقات جهانی حفظ و قرائت قران کریم در کشور مصر ، انتشار مقالات متعدد در ژورنال های داخلی و خارجی ( ISI) و مجری طرح های پژوهشی ، تحقیقاتی ، صنعتی و ملی از دیگر سوابق دکترصالحی است .
 

نظر دهید