شریعتمداری تاکید کرد :
اتصال مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار به شبکه ملی استاندارد تجهیزات فنی و ایمنی

MohammadShariatmadari.ir - شریعتمداری گفت : استاندارد کردن وسایل آزمایشگاه فردی به منظور اندازه گیری دقیق و استاندارد وسایل حفاظت فردی و با هدف جلوگیری از حوادث ناشی از کار باید انجام شود .

کد مطلب: 

92014970

 
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد، " محمد شریعتمداری"  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی  در بازدید خود از مرکز تحقیقات گفت : با توجه به وظایفی که این مرکز در خصوص حوادث و بیماریهای ناشی از کار در سراسر کشور برعهده دارد یکی از  موضوعاتی که در این بازدید  مورد تاکید قرار داشت  بحث مربوط به تجزیه و تحلیل مخاطرات و عوامل مختلف زیان آور ، آلاینده های محیط کار در سطح کشور و  نیز نحوه بررسی محیط کار از نظر سنجش عوامل زیان آور فیزیکی ، شیمیایی و ...ناشی از کار بود .
 
وی افزود: اندازه گیری آلاینده های فیزیکی و شیمیایی محیط کار و مطابقت آن با حدود مجاز و ارائه توصیه های فنی در جهت تقلیل آنها با توجه آیین نامه ها و استانداردهای مربوطه به عنوان فصل مشترک میان وزارت کار و وزارت بهداشت مطرح می باشد .  
 
وی گفت : در همین زمینه لازم است که نشست مشترکی  میان دو وزارتخانه انجام شود تا موضوعات مشترک در این حوزه به بحث گذاشته شود .
 
شریعتمداری تصریح کرد : استاندارد کردن وسایل آزمایشگاه فردی به منظور اندازه گیری دقیق و استاندارد وسایل حفاظت فردی و با هدف جلوگیری از حوادث ناشی از کار باید انجام شود . به همین منظور تاکید بر اتصال مرکز تحقیقات به شبکه آزمایشگاهی ( شبکه ملی استاندارد تجهیزات فنی و ایمنی ) از دیگر موضوعاتی بود که در این بازدید مورد تاکید قرار گرفت . همچنین در خصوص وضعیت نیروی انسانی بویژه تکمیل نیروی انسانی در حوزه گروه تحقیق این مرکز نیز دستورات لازم صادر شد .
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین استفاده از تمام ظرفیت ها برای آموزش کارگران ،کارفرمایان و پیمانکاران و مسئولان ایمنی محیط کار را مورد تاکید قرار داد.
 
شریعتمداری هچنین برنامه ریزی اساسی در جهت کاهش حوادث ناشی از کار را با مطمح نظر قراردادن ابعاد انسانی، اجتماعی و اقتصادی  مورد تاکید قرار داد و گفت : بازنگری های بنیادین در نظامات آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی از طریق تعامل و همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی و برنامه ریزی جهت تقویت و نهادینه سازی فرهنگ ایمنی و بهداشت کار  موضوعی جدی است که باید آن را پیگیری کرد .
 
لازم به ذکر است شریعتمداری همچنین از نمایشگاه و آزمایشگاه تست حفاظت وسایل فردی و انیمیشن های ساخت مرکز  تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار بازدید کرد .
 
بر پایه این گزارش  عباس پرکنی رییس  و  کارشناسان مرکز توضیحاتی را در خصوص فعالیتهای مرکز یاد شده ارایه کردند .  
 
 

نظر دهید