بخشی از سوابق محمد شریعتمداری:

 
- در مرداد ماه ١٣٩٦ از سوي دكتر روحاني معرفي با رأي قاطع نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به عنوان وزير صنعت،معدن و تجارت انتخاب شد.
 
- در مهر ماه سال ۱۳۹۲ از سوی دکتر حسن روحانی، به عنوان  معاون اجرایی رئیس جمهور انتخاب شد.
 
 
- از سال ۱۳۸۵ تا كنون به حكم رهبر معظم انقلاب در سمت عضو شوراي راهبردي روابط خارجي جمهوري اسلامي ايران به عنوان رئیس كميسيون اقتصادي شورا
 
 
وزير بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در سال ۱۳۷۶ بمدت هشت سال در طول هر دو دوره رياست جمهوري حضرت حجت الاسلام سيد محمد خاتمي
 
        * اعتماد جناح هاي مختلف سياسي كشور به شريعتمداري موجب شد كه وي در دو نوبت مراجعه دولت به مجلس شوراي اسلامي براي اخذ رأي اعتماد، با بالاترين آراء (دوره نخست با ۱۹۹ رأي و دوره دوم با ۲۱۵ رأي) موفق به كسب رأي اعتماد از مجلس شوراي اسلامي شود.   
 
         * به مدت ۸ سال مسئوليت كميسيون مشترك روابط جمهوری اسلامی ایران با كشورهايي نظير عربستان سعودي،عراق، عمان، قطر، كويت، پرتقال، اسپانيا، زيمباوه، اوگاندا،كنيا، فيليپين،تايلند و ...
 
         * علاوه بر مسئوليت وزارت بازرگاني، به عنوان نماينده تام الاختيار دولت در الحاق به سازمان جهاني تجارت منصوب و در طي همين دوره،  جمهوری اسلامی ایران را پس از سال ها بعنوان عضو ناظر به سازمان جهاني تجارت وارد كرد.
 
         * وي ۱۲ سال در سمت رياست كميسيون و نيز رياست هيات عالي نظارت بر سازمانهاي صنفي كشور، با اين شبكه عظيم ارتباط گسترده و ثمر بخشي داشته و هم در دوره وزارت بازرگاني وي قانون جديد نظام صنفي از تصويب مجلس شوراي اسلامي گذشت و شوراي عالي اصناف از منتخبان شبكه هاي صنفي كشور پا به عرصه وجود نهاد.
 
         *  در طي دوره وزارت ۸ ساله اش، رياست شوراي عالي نظارت بر اتاق هاي بازرگاني و صنايع و معادن و كشاورزي ايران نيز بر عهده داشت كه از اين دوره به عنوان بهترين دوره همكاري دولت و بخش خصوصي نام برده مي شود. در طي اين دوران ، قانون تجارت جمهوري اسلامي ايران با ۵ سال كار كارشناسي در قالب كميته هاي گوناگون تخصصي با همكاري همه بخش هاي ذيربط و بخش خصوصي در هزار ماده پس از ۸۰ سال مورد بازنگري و نگارش مجدد قرار گرفت و تقديم مجلس شوراي اسلامي شد.
 
         * در طي سال هاي ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ عضويت هيأت امناء دانشگاه مازندران و دانشگاه علامه طباطبايي را بحكم رئيس جمهور و نيز عضويت هيأت امناء بنياد شهيد و امور ايثارگران را به نمايندگي از خانواده هاي معظم شهدا و حكم رياست جمهوري بر عهده داشته است.
 
         * وي با توجه به مقبوليتي كه نزد طرفين دعاوي سياسي وقت در كشور داشته است، در جريان انتخابات مجلس هفتم، وقوع تحصّن در مجلس ششم و نيز با تشكيل شوراي سران سه قوه در برخورد با مفاسد اقتصادي و همچنين در جريان دستگيري برخي عناصر سياسي و اقتصادي در آن دوران، به عنوان نماينده ويژه دولت و رئيس جمهور در حل و عقد مسائل موجود بين دولت، مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان و قوه قضائيه ايفاي نقش كرده است.
 
 
- از سال ۱۳۷۳ پس از ۳ سال عضويت در هيأت امناء ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) با نظر رهبري معظم انقلاب در سمت رياست ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) نيز مشغول به خدمت بود.
 
 
- ازسال ۱۳۷۰  تاكنون عضويت در هيأت امناء آستان مقدس حضرت عبدالعظيم(ع) و عضويت و دبيري هيأت امناء مؤسسه علمي- فرهنگي دارالحديث در قم را نيز تحت اشراف حضرت آيت الله محمدي ري شهري بر عهده دارد.
 
 
- از سال ۱۳۶۸ در دولت اول حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني، همزمان با خدمت در سمت معاون نظارت و حسابرسي دفتر، بعنوان قائم مقام وزير بازرگاني انجام وظيفه كرد.
 
 
- مأمور تأسيس معاونت نظارت و حسابرسي دفتر مقام معظم رهبري 
 
 
- همکاری در تهیه قانون تأسیس اطلاعات کشور
 
 
- معاون و جانشین معاونت امور انقلاب نخست وزیری در زمان نخست وزیری شهید رجایی
 
 
- عضویت در کمیته مرکزی انقلاب اسلامی در زمان حضرات آیات مهدوی کنی و باقری کنی دامه برکاتهم
 
 
- ستاد استقبال از حضرت امام خمینی (ره)