در یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار و دیدار وزرای کار ایران و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان اعلام شد :
" شریعتمداری " : زمینه های همکاری میان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان وجود دارد / " بابایف " : خواستار ارتباط با اتحادیه های کارگری ایران هستیم

MohammadShariatmadari.ir - " محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی در یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار در ژنو سوئیس با " ساحل بابایف " وزیر کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان دیدار کرد .

کد مطلب: 

92014982

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خرد به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار شریعتمداری با اشاره به ظرفیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در حوزه های مختلف از جمله آموزش های فنی و حرفه ای ، ایمنی و بهداشت کار ، تعاون و روابط کار به توانمندی های این وزارتخانه  در بخش اقتصادی و هلدینگ های مختلف  غیره اشاره کرد.
 
وی گفت : با توجه به این میزان از توانایی ها زمینه  همکاری های فراوانی برای  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان  وجود دارد  .
 
شریعتمداری با اشاره  به امضای اسناد میان دو وزارتخانه افزود :  ارسال برنامه اقدام مشترک و یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی کار در همین راستا انجام شده است و ما امیدواریم با توجه به ارسال دعوتنامه رسمی برای شما طی چند ماه آینده میزبان شما در تهران باشیم .علاوه بر این یک برنامه اجرایی هم از سوی شما دریافت کرده ایم که امیدوارم با دیدار کارشناسان شما از ایران و تبادل تجربیات در زمینه های مورد اشاره زمینه های این  سفر فراهم  شود.
 
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همکاری  در بخش های  اقتصادی  ،  سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی میان دو کشور را نیز ممکن دانست .
 
"ساحل بابایف " نیز در ادامه ضمن تشکر از  حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در این ملاقات  به فعالیت های وزارت کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان در بخش    خدمات به بخش کارگری اشاره کرد .  
 
وی گفت: در بخش روابط کار نیز تلاش ما این است که علاوه بر کارگرانی که در بخش رسمی مشغول به کار و تحت پوشش بیمه ها هستند به کارگران در بخش اقتصاد و غیر رسمی نیز خدمات ارائه کنیم .
 
وزیر کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان تصریح کرد : مایل هستیم از تجربیات شما در بخش اشتغال و کارآفرینی بهره برداری کنیم . ارتباط اتحادیه های کارگری دوکشور بسیار مفید خواهد بود زیرا سه جانبه گرایی امر بسیارمهمی است و کشور من در حال پیاده سازی این الگو است .
 
وزیر کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان افزود : ما مسئول  امور معلولان و افراد دارای ناتوانی جسمی نیز هستیم و می خواهیم  که در این بخش نیز از تجربیات شما استفاده کنیم .
 
شریعتمداری گفت : در زمینه های گفته شده آماده همکاری و انتقال تجربیات هستیم و آمادگی داریم که در این فرصت ممکن از هیات کارشناسی شما میزبانی کنیم .
 
وی افزود : در خصوص تبادل نیروی کار منتظر ارائه نظر شما درباره یادداشت تفاهم ارسال شده هستیم .علاوه بر این ما در حال بررسی الحاق به اساسنامه تاسیس مرکز مطالعات کاروابسته به سازمان همکاری اسلامی هستیم و آن را با  بررسی کرده و پاسخ خواهیم داد . 
 

نظر دهید