وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه اجلاس 108 بین المللی کار با وزیر کار و امور اجتماعی عراق دیدار کرد؛
شریعتمداری: خواستار ارتقای همکاریها و استفاده بیشتر دو کشور از تواناییهای یکدیگر هستیم/ الربیعی : از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در پایدار سازی وضعیت عراق قدردانی می کنم

MohammadShariatmadari.ir - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار با وزیر کار و امور اجتماعی عراق دیدار و گفت و گو کرد.

کد مطلب: 

92014983

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خرد به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با باسم عبدالزمان الربیعی وزیر کار و امور اجتماعی عراق تحولات عراق و شکست تروریست های داعشی را مورد توجه قراد و گفت :  با توجه به دسیسه دشمنان و باقی مانده های گروه تکفیری داعشی در این کشور هوشیاری مقامات عراقی  در این زمینه ضروری است .
 
وی همچنین  به ظرفیت های مختلف و متنوع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و  اسناد امضاء شده میان دو وزارتخانه و نیز تبادل هیأت های کارشناسی  را مورد تاکید قرارداده و گفت : با توجه به اینکه عراق دوره بازسازی خرابی های جنگ با داعش را سپری می کند خواستار ارتقای همکاریها و استفاده بیشتر دو کشور از تواناییهای یکدیگر هستیم.
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود:  ما در ایران اقدمات مختلفی  در زمینه کار شایسته ، آینده کار و سایر موضوعات جدید در دنیای کار انجام داده ایم که  ضمن ارائه گزارش های این اقدامات به شما، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام می کنیم.
 
باسم عبدالرحمان مجید الربیعی وزیر کار و امور اجتماعی عراق هم گفت : عراق در حال حاضر با کمک دوستان خود شرایط پایداری را تجربه می کند. در همین جا  لازم می دانم از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران  در پایدار سازی این وضعیت قدردانی نمایم .
 
وی افزود: همانگونه که مطلعید نخست وزیر عراق اعلام کردند که کشور ما پای هیچ جنگی با ایران نخواهد بود. اما هر کاری امکان داشته باشد برای تسهیل گری به جهت جلوگیری از جنگ دیگری در منطقه انجام خواهیم داد. در خصوص تحریم ها هم ما به عنوان کشور همسایه و دوست شما تلاش می کنیم در حد توانمان فشار تحریم ها را کاهش دهیم.
 
الربیعی افزود: درخصوص تجربیات شما در زمینه های مختلف مانند روابط کار، اشتغال و کارآفرینی، حمایت از معلولان و تعاون با توجه به تبادل هیأت های متعدد کارشناسی اطلاعات خوبی داریم و اعلام آمادگی می کنیم این روابط بیش از پیش گسترش یابد. در همین زمینه از شما دعوت می کنم در اولین فرصت ممکن از عراق دیدار نموده و شرایط همکاری را فراهم نمایید.
 

نظر دهید